Robert Kurvitz:

10/06/2014

Ma oskan ainult öelda, et Eestil võib vabalt venelasest peaminister olla – Ossinovski näiteks. Või “see Rate´i vend” Reformist, see oleks ka hea. Aga mitte Yana Toom, sest venelasest peaminister ei tohi olla sellest parteist, mida venelased päriselt valivad. Sellest, mis nende äranägemise kohaselt ühiskonnas ka nende huvisid esindab. Peab olema hoopis sellisest parteist, mille jaoks venelasi parimal juhul ei ole olemas ja mis seega ei kavatsegi nende probleemidega tegeleda – me oleme kõik eestlased, c´mon everybody!

(Eestlasest peaminister võib olla ükskõik mis parteist, sest enamuse esindaja võib istuda bussis kuhu iganes, isegi kõige tagumisele pingile.)

Senikaua aga, kuni me seda master race värki siin ajame, peame leppima, et meid maailmas edasi viivat (või üldse mingit) ida-poliitikat ei saa siin olema. Kui me oma ühiskonna sellealaselt andekal kolmandikul ei lase tööd teha, siis me ei saa isegi normaalset riigipiiri.

Noortest niipalju, et Siim Nurklik kirjutas aastal 2009, kuidas “Põlvkonnavahetus jääb ära” ja siis see – guess what – jäigi ära. Kui mitte ükski kultuuritegelane pärast aastatuhandevahetust pole mujalt kui Superstaari-saatest – vana Mihkel Raua ja vana Heidi Purga õnnistusega – tuntust kogunud ja need üks-kaks vastutava ühiskondliku positsiooni saavutand alla 35-aastast on ka automaatselt “broilerid”… ning kõik noored kokku on “hipsterid”… no millest me räägime! Me oleme nii surmvaesed, et me ei isegi ei usu, et me oleme päris inimesed. Südame salajas arvab aastatuhandevahetuse laps, et ta kuulub mingisse muusse liiki nimega “nali”.

Kuna pika kriitika lõpus on viisakas esitada ka tükike positiivset programmi, lubage lõpetada mažoori: nii noor kui venelane – veel parem: noor JA venelane – on eesti ühiskonnas super teretulnud, kui on vaja kedagi keppida.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: