argo ideon:

04/11/2015

Lõppenud nädalal avanes BBC vaatajail – vaevalt küll, et juhuslikult – võimalus kiigata ka peaminister David Cameroni kööki, kus telekanali reporter vaheldumisi esitas konservatiivide liidrile küsimusi poliitikast ja lõikas ühes temaga salatit. Kõik said veenduda, et Cameroni köök on päris mõnusalt sisustatud ning et väike maapood, kus ta liha ostmas käib, müüb nii küpsetamisvalmis kana kui toorvorstikesi.
Ei meenu, et mõne poliitiku köök oleks Eestis valimisteemaks kerkinud, viimati viis üks telejaam saadikuks ihalejaid hoopis külma kätte metsa, kus nad pidid sprotikarbist õlilampi valmistama. Seega on (vähemalt näiliselt) kasinalt hakkama saamise idu ka meie poliitikasse istutatud.
Vastupidise näitena võib aga tuua Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakise hiljutise fotosessiooni elustiiliajakirjas Paris Match, kus vaeste eest võitleja poseeris oma Ateena kodus mõnusal terrassil ühes Akropoli vaate, päikese, kauni abikaasa ja valge veiniga. Osa vasakradikaalse Syriza toetajaid oli sellisest klantsi- ja glamuuriplahvatusest lausa veidike üllatunud.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: